Lajme

Një helikopter rus rrëzohet në Siri, vdesin 2 pilotë


Publikuar më:


CSSjWvoU8AA3irN

Në mëngjesin e sotëm, një helikopter rus Mi-28, i cili përdoret për sulme ajrore, u rrëzua në Siri.

Ministri ka thënë se: “Helikopteri nuk u rrëzua”, duke shtuar më pas se helikopteri u përplasë në provincën Homs.

Dy pilotët ishin gjetur dhe ishin dërguar na bazën ajrore të Rusisë në Hmeymim.

 

Comments
To Top