19,04,2024

Shpërthim i fuqishëm në Turqi, një ushtar i vrarë dhe 47 të plagosur

Must Read

bombe-ne-turqi

Një ushtar ka mbetur i vdekur dhe 47 të tjerë janë plagosur pas një sulmi me bombë që ka shpërthyer në një pikë ushtarake në një rajon ku mbizotërohet nga kurdët në juglindje të Turqisë.

“The Guardian” raporton se autoritetet turke për sulmin fajësuan Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit.

Rreth 20 ambulanca nxituan për në vendin e ngjarjes në qytetin Hani, në veri të provincës së Dijarbakerit, thotë burimi ku bazohet ‘Tha Guardian’.

Raportohet se shpërthimi ishte aq i fuqishëm saqë driarët u thërmuan dhe ndërtesat përreth u dridhën, thonë dëshmitarët./KosovaPress/

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj dhe Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim në Zhvillimin Rajonal

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, dhe ministri i Ministrisë të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img