Lajme

Nesër shpërndahen çertifikatat e luftëtarëve të zonës së Dukagjinit!


Publikuar më:


uck-2-620x330

Luftëtarët e Brigadave të zonës së Dukagjinit që nga nesër me datën 6 Prill do të mund t’i marrin çertifikatat e përfunduara, raporton gazetablic.com

Ato ndodhen në Shoqatën e OVL-UÇK-së në Deçan dhe do të shpërndahen nga zinxhiri  komandues i Brigadave të Zonës.

Lajmin e ka konfirmuar edhe përfaqësuesi i veteranëve në zonën e Dukagjinit, Shkumbin Demaliaj i cili flet edhe për të ankuarit në kuadër të Komandës së zonës së Shtabeve Lokale, raporton gazetablic.com

“Të ankuarit në kuadër të Komandës së Zonës dhe Shtabeve Lokale duhet të presin gjatë ditëve në vazhdim sepse janë në procedim e sipër për tu përfunduar Çertifikatat e tyre dhe do të njofoheni me kohë zyrtarisht”, ka thënë Demaliaj

(Gazeta Blic)

 

 

Comments
To Top