Uncategorized

Në Tiranë, 65 vjeçarja dënohet me tre vjet burg se vodhi një antidjersë e një krem


Publikuar më:


Gjykata në Tiranë

65-vjeçarja A.D ka hyrë në supermarketin e shtetasit E.XH duke marrë antidjersën dhe kremin për fytyrë.

Pasi konstatoi vjedhjen,  i zoti ka dalë nga marketi dhe e ka ndaluar të moshuarën. Kjo e fundit i hodhi në rrugë produketet e vjedhura.

Më pas ai i bëri denoncim dhe çështja shkoi në Gjykatë. Vlera e mallit të vjedhur ishte 18 mijë lekë të vjetra.

Ngjarja ndodhi prapa pallateve “Agimi” në qershor 2015. Për shkak të moshës së thyer, gjykata pezulloi dënimin me burg dhe e dënoi 65-vjeçaren me 18 muaj lirim me kusht./lapsi.al

The post Në Tiranë, 65 vjeçarja dënohet me tre vjet burg se vodhi një antidjersë e një krem appeared first on Lajminet.

Comments
To Top