Uncategorized

Nata e katërt, turqit sërish në rrugë në mbështetje të Erdoganit


Publikuar më:


Pjesëmarrësit mbajnë në duar flamuj dhe slogane pro-qeveritare dhe islame, transmeton lajmi.net.

Këndoheshin dhe poezi në të cilën Erdogani lavdërohet para rezidencën e tij në Stamboll, gjithashtu u lexua edhe Kuranin.

Agjencia e lajmeve AP, tha se tubime të mëdha kanë qenë në Taksim në Stamboll, në sheshin qendror të Kizilay në Ankara, si dhe Izmir. /lajmi.net/

.

Comments
To Top