Uncategorized

 Ministri grek flet për një traktat të ri miqësie Shqipëri-Greqi


Publikuar më:


Ministrit të Jashtëm grek Kotzias Kotzias flet për një traktat të ri miqësie për të cilën brenda vitit dy shtetet duhet të bien dakord në pikat kryesore të saj.

Në fjalën e tij Kotzias nënvizoi forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve dhe zgjidhjen e çështjeve të hapura në bazë të së drejtës ndërkombëtare. /lajmi.net

The post  Ministri grek flet për një traktat të ri miqësie Shqipëri-Greqi appeared first on Lajminet.

Comments
To Top