Uncategorized

Ministri Bushati reagon për sulmin terrorist në Gaziantep


Publikuar më:


Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka reaguar në lidhje me sulmin terrorist në Gaziantep të Turqisë, duke shprehur solidaritetin dhe ngushëllimet për familjet e viktimave, raporton Anadlu Agency (AA).

“Një tjetër sulm vdekjeprurës terrorist në një dasmë në Turqi. Mendimet e mia janë me familjet e viktimave”, shkruan ministri Bushati në një postim në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twitter.

Kujtojmë se si pasojë e një sulmi terrorist mbrëmë ndaj një dasme në lagjen Beybahçe të komunës Şahinbey në Gaziantep të Turqisë, kanë humbur jetën 30 persona dhe janë plagosur 94 të tjerë.

Comments
To Top