Uncategorized

Millosheviq i kishte dërguar në Qipro mbi 1 miliard marka përmes kompanive “offshore”


Publikuar më:


Sllobodan Millosheviq

Siç është raportuar nga mediat serbe, në dokumentet janë përmend emrat e më shumë se njëqind biznesmenëve nga Serbia, në mesin e tyre janë Vuk Hamoviq, Zoran Drakuliq, Igor Sabo dhe Sllobodan Millosheviq.

Ish presidenti serb, Sllobodan Millosheviq dhe bashkëpunëtorët e tij, përmes kompanive “offshore”, në  Qipro i kanë dërguar mbi një miliarda marka të vjedhura nga qytetarët serbë, përfshirë edhe dallaveret me shitjen e pasurive të Kosovës, shkruajnë mediat serbe.

Dokumentet e publikuara në bazës të disa dhënave ka zbuluar detaje të reja në lidhje me ngjarje të rëndësishme në vitet ‘90.  /Indeksonline/

The post Millosheviq i kishte dërguar në Qipro mbi 1 miliard marka përmes kompanive “offshore” appeared first on Lajminet.

Comments
To Top