Uncategorized

Merkel uron Bashën për reformën në drejtësi


Publikuar më:


Basha - Merkel

Sipas një njoftimi të Partisë Demokratike, Merkel e ka falënderuar kreun demokrat për kontributin dhe lidershipin e treguar në këtë proces, duke shprehur bindjen se suksesi i reformës në drejtësi do të jetë një ogur i mirë për integrimin e vendit.

Përderisa Basha tha se zgjedhjet e lira dhe demokratike mbeten sfida më e madhe e Shqipërisë, Merkel thotë se Gjermania është përkrahëse e zgjedhjeve të lira dhe demokratike.

.

Comments
To Top