Lajme

Majlinda Kelmendi sot në Kosovë, pritet në Aeroport


Publikuar më:


majlinda

​Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon sot pritjen e xhudistëve dhe përfaqësuesve të Federatës së Xhudos në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova.

Që të dyja kthehen nga Kampionati Evropian që u mbajt në Rusi, me ç’rast do të mbahet edhe një konferencë për media.

Kampionia e botës, Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në Kampionatin Evropian në Rusi. /KosovaPress/

Comments
To Top