22,06,2024

Frika nga riformatizimi i gjerë i Qeverisë

Must Read

Kadri-Veseli_Isa-Mustafa_BIG

Ndryshimet që prekin vetëm tri dikastere qeveritare, e të cilat i ka paralajmëruar koalicioni qeverisës, nuk shihen si të mjaftueshme nga bashkësia ndërkombëtare.

Ata duan ndryshime rrënjësore për të adresuar ndryshe agjendën qeverisëse,që konsiderohet se ka ngecur, shkruan sot Koha Ditore.

Burime të gazetës kanë theksuar të premten se diplomatë ndërkombëtarë tashmë kanë sugjeruar se Qeveria ka nevojë për performancë të shtuar, andaj dhe momenti i riformatizimit duhet shfrytëzuar për të kryer ndryshme më të thella në Kabinetin qeverisës. Këtë thuhet se ia kanë thënë vetë kryeministrit të vendit.

“Jo vetëm ambasadorë, por gjatë vizitave në Kosovë edhe nivele më të larta e kanë adresuar këtë kërkesë te kryeministri Mustafa. Pra, që të ketë riformatizim në shkallë të gjerë”, ka thënë një burim i gazetës

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img