Uncategorized

Lu e Vlahutin refuzojnë takimin e propozuar nga Meta, zbulohet shkaku


Publikuar më:


Z. Basha foli për një qeveri teknike dhe nuk e përmendi propozimin hibrid që ai diskutoi me Ambasadoren Nuland më 10 korrik.

Nëse z. Basha e rideklaron angazhimin e tij të mëparshëm për të negociuar ekskluzivisht mbi bazën e propozimit hibrid, vetëm atëherë ambasadorët do t’u bashkohen këtyre diskutimeve”.

Kjo është deklarata e bërë nga ambasada e SHBA për ftesën e bërë një ditë më parë nga kryetari i Kuvendit, Ilir Meta. Ambasadorët Lu e Vlahutin vunë dje si kusht për pjesëmarrjen diskutimin mbi propozimin hibrid të zonjës Nuland. Ndërsa Meta i ftoi të bënin çfarëdolloj propozimi që do të nxirrte politikën nga ngërçi ku e ka futur drafti i reformës në drejtësi. /Lapsi.al

.

Comments
To Top