Lajme

Llalla raporton te Nishani për helikopterin e rrëzuar


Publikuar më:


llalla2_0

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka pritur sot në një takim kryeprokurorin Adriatik Llalla. Takimi mes kreut te shtetit dhe prokurorit të Përgjithshëm po mbahet në Presidencë dhe ende nuk ka asnjë deklaratë rreth qëllimit të këtij takimi. Vlen të theksohet se ky takim vjen ndërkohë që prokuroria ka nisur hetimet për rrëzimin e helikopterit të Forcave të Armatosura në liqenin e Shkodrës, e që la dy pilotë të vdekur dhe një ushtar profesionist të plagosur. Lidhur më këtë ngjarje, Prokuroria Shkodër ka regjistruar procedim penal për dy vepra penale në lidhje me rrëzimin e helikopterit.

Comments
To Top