Uncategorized

Lirohet nga burgu në Zvicër biznesmeni Rezart Taçi


Publikuar më:


Rezart Taçi

Ora News bënë me dije se manjati i karburanteve është lënë i lirë rreth 72 orë më parë. Burimet thanë se aktualisht ai ndodhet në gjendje të lirë dhe pritet që të rikthehet në Shqipëri.

Taçi u raportua se ishte ndaluar me urdhër të prokurorisë kantonit të Gjenevës në Zvicër

Ai u akuzua për “mashtrimit”, “Falsifikimit të dokumenteve” dhe “Falsifikimi i vulave dhe i stampave ose i formularëve”.

Pak ditë më parë policia sekuestroi 1.3 milionë dollarë në llogaria bankare e biznesmenit Rezart Taçi.

Policia e Shtetit ka ekzekutuar urdhrin e Gjykatës për sekuestrimin e llogarive bankare të biznesmenit, duke kryer veprime në 16 banka të nivelit të dytë.

The post Lirohet nga burgu në Zvicër biznesmeni Rezart Taçi appeared first on Lajminet.

Comments
To Top