Lajme

Ky është moti për vikend


Publikuar më:


moti-ne-kosove_2973

Instituti Hidrometeorologjik njofton se në vikend do të ketë mot me vranësira dhe me shi.

“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Si pasojë e depërtimit të këtyre masave mbi vendin tonë , do të krijohen kushte që të ketë depërtim të vranësirave të dendura dhe jostabile të cilat do të shoqërohen me riga shiu”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Sipas njoftimit temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë Celsius kurse maksimalet e ditës ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Comments
To Top