Ferizaj

KV “Drita” fituese e turneut memorial “Ismet Ramadani”


Publikuar më:


Ferizaj.11.02.2018. Sot është mbajtur turneu memorial “Ismet Ramadani” ne volejboll, në konkurrencën femrave. Në këtë turne morën pjese 4 ekipe: “Kumanovo” nga Maqedoni, “Drita” nga jilani, “Kastrioti” nga Ferizaj dhe nikoqiri KVF “Ferizaj”. Pas takimeve interesante fitore shënoi ekipi i Dritës duke mposhtur në finale KVF “Ferizaj” ndërsa vendi i trete i takoi Kastriotit.
Në këtë turne Adelajda Penga u shpall lojtarja më e mirë e turneut.
Ekipi në ferplay u shpallë ekipi “Kumanovo”.
Në fillim të turneut një fjalë rasti mbajti kreu i FVK-së Abedin Ibrahimi.
Turneun e shpalli të hapur nënkryetari i Ferizajt, Naim Ferati.
Organizatori më të mirët i nderoi me kupa, medalje e mirënjohje.

Shfrytëzimi i materialeve të ferizajpress.com nga ndonjë website ose medium tjetër, pa e cekur burimin e materialit, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar.

Redaksia| Tel: +383 44 733 733
E-mail: redaksia@ferizajpress.com

Marketing| Tel: +383 49 806 106
E-mail: marketing@ferizajpress.com

Facebook

To Top