Uncategorized

Kordoni policor i bllokon protestuesit t’i afrohen Parlamentit


Publikuar më:


Por, para Parlamentit, protestuesit u pritën nga barrikada e policisë e cila ishte vendosur në mes të rrugës, për të parandaluar ngjyrosjen e Kuvendit, ashtu siç protestuesit kanë vepruar gjatë ditëve të fundit.

Protesta e sotme është kundër tërheqjes së abolimit selektiv, dhe motojat e kësaj proteste është “Drejtësia selektive është padrejtësi.”

Ivanov më parë njoftoi se tërheq faljen për 22 persona, ndërsa për të tjerët tha se ata duhet vetë ta kërkojnë atë.

The post Kordoni policor i bllokon protestuesit t’i afrohen Parlamentit appeared first on Lajminet.

Comments
To Top