Ferizaj

Kastrioti rrëmben dy vendet e para në Beach Volley


Publikuar më:


Në Holiday Resort në Sllatinë të Fushë Kosovës është mbajtur turneu i parë i Kampionatit të Kosovës në Beach Volley në kategorinë U18 meshkuj dhe femra. 
Në konkurencen e femrave fitues doli dyshja nga Kastrioti i Ferizajit, Abdullahu/Idrizi të cilat në finale fituan ndaj dyshes Hajdini/Jashari.

Vendin e tretë e fituan dyshja nga Gjilani Xhymshiti/Ibrahimi.

Në fund të turneut për tri vendet e para Federata e Volejbollit e Kosovës ndau medalje dhe kupa.

Renditja përfundimtare Femrat
1. Merilona Abdullahu/ Julinda Idrizi
2. Laureta Hajdini/ Yllka Jashari
3. Belinda Xhymshiti/ Altuna

To Top