24,06,2024

Kastrioti rrëmben dy vendet e para në Beach Volley

Must Read

Në Holiday Resort në Sllatinë të Fushë Kosovës është mbajtur turneu i parë i Kampionatit të Kosovës në Beach Volley në kategorinë U18 meshkuj dhe femra. 
Në konkurencen e femrave fitues doli dyshja nga Kastrioti i Ferizajit, Abdullahu/Idrizi të cilat në finale fituan ndaj dyshes Hajdini/Jashari.

Vendin e tretë e fituan dyshja nga Gjilani Xhymshiti/Ibrahimi.

Në fund të turneut për tri vendet e para Federata e Volejbollit e Kosovës ndau medalje dhe kupa.

Renditja përfundimtare Femrat
1. Merilona Abdullahu/ Julinda Idrizi
2. Laureta Hajdini/ Yllka Jashari
3. Belinda Xhymshiti/ Altuna

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img