Lajme

Janë arrestuar deri tash 2,800 ushtarë


Publikuar më:


Arrestimet në Turqi nga ana e njësiteve policore kanë filluar nga mbrëmë dhe deri tash ka shkuar duke u rritur numri.

Në deklarimin e fundit për medie nga kryeministri Binali Yildirim u tha se numri it ë arrestuarve nga radhët e ushtarëve të forcave të armatosura arrin 2,839.

Comments
To Top