Lajme

Historia prekëse që dëshmon se dashuria ekziton (FOTO)


Publikuar më:


1334455-650-1460719095-1

A besoni në dashuri të vërtetë?

Epo besojeni! – këtu është një histori e pabesueshme që me siguri do të ndryshojë mendjen tuaj se dashuria nuk është vetëm një fjalë e zbrazët, transmeton Klan Kosova.

Njihuni me Melania dhe Klepetan – një çift lejlek të cilët kanë fole në një shtëpi të një qyteti të vogël kroat. Çdo pranverë për 15 vitet e fundit, Klepetan (lejleku mashkull) kthehet nga migrimi i tij i dimrit në Afrikën e Jugut për t’u ribashkuar me të dashurën e shpirtit, Malena.

Shumë vite më parë, Malena u plagos nga një gjahtar, dhe ka humbur aftësinë për të fluturuar, transmeton Klan Kosova.

Pronari i shtëpisë, Stjepan Vokic, ndihmon lejlekun e dëmtuar duke u siguruar se ajo dhe të vegjlit e saj të kenë gjithmonë furnizim të peshkut.

 

Çifti ka arritur të sjellë më shumë se 40 fëmijë, dhe ata qëndrojnë së bashku pa marrë parasysh vështirësitë.

Këtë vit, Klepetan u kthye në shtëpi më herët se zakonisht. Ai ka humbur kaq shumë fëmijë sa që ai nuk mundi të qëndrojë larg më kaq gjatë.

Kjo histori prekëse dëshmon pa dyshim se – dashuria e vërtetë me të vërtetë ekziston në të gjithë botën!

1334355-650-1460719095-61201758-klepetan-i-malena1334405-650-1460719095-1937059_10205273880280723_8285670265928595054_n

Comments
To Top