Uncategorized

Greqi, goditet organizata shqiptare e kokainës, 6 në pranga


Publikuar më:


Pesë nga 6 personat e arrestuar janë shqiptarë nga mosha 25 deri në 53 vjeç, ndërsa një tjetër është austriak 41-vjeçar. Ndaj tyre është nisur ndjekja penale për krijimin dhe pjesëmarrjen në organizata kriminale si dhe për shpërndarje të drogave të ndaluara me qëllim përfitimi.

Policia pretendon se ka sekuestruar 1.554 gram kokainë, 1.848- gram kanabis, kërp i papërpunuar, 14 tableta farmaceutike, 4 peshore, 62 fishekë, rreth 24.530 euro, dy makina dhe dy motoçikleta.

.

Comments
To Top