Uncategorized

Goditën me grushte e karrike policinë, arrestohen 4 persona


Publikuar më:


Katër persona janë arrestuar pasditen e sotme në Tiranë, pasi kishin goditur me grushte dhe karrike punonjësit e policisë bashkiake.

Lajmin e konfirmojnë burime policore zyrtare. Më herët gjatë ditës, të arrestuarit kishin kundërshtuar lirimin e hapësirave publike në rrugën “Ferrit Xhajko”, në kryeqytet dhe ishin përleshur me forcat e policisë.

Tani, të katërt ata akuzohen për veprën penale “goditje për shkak të detyrës”, saktësojnë më tej burimet policore.

Comments
To Top