Sport

Gjatë vikendit, mot me diell dhe vranësira të dendura


Publikuar më:


moti-i-nxeht-euml-n-euml-dit-euml-t-n-euml-vijim_hd

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë vikendit parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura.

“Shtypja atmosferike do të shënoj zbritje gjatë ditës së diele ku dhe parashihet që në pjesën e dytë të ketë zhvillim vranësirash dhe kushte për reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

The post Gjatë vikendit, mot me diell dhe vranësira të dendura appeared first on GazetaBlic.

Comments
To Top