04,12,2023

Shqiptarët, tifozeria më e zjarrtë e Europianit

Must Read

Komentatorët e Francë 2016 janë “në hall” me emrat shqiptarë

Interesi i tifozëve shqiptare ka qenë mjaft i madh për të ndjekur ndeshjet e Kombëtares në Europian dhe sidomos ato ndaj Zvicrës.

Por, 100 mijë kërkesat e kuqezinjve nuk mund të përmbushen nga një stadium që ka vetëm 35 mijë vende dhe natyrisht qe tifozeritë duhet të ndahen.

Një gjë të tillë e shkruan gazeta franceze “Le Temps”, e cila bën me dije se kërkesat e mbështetësve kuqezinj nga e gjithë bota kanë qenë shumë të mëdha dhe të pamundura për t’u plotësuar edhe sikur i gjithë stadiumi të ishte në dispozicion të tyre.

 

The post Shqiptarët, tifozeria më e zjarrtë e Europianit appeared first on GazetaBlic.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img