Lajme

Fillon votimi presidencial në New York


Publikuar më:


Votimi-780x439

Në New York ka filluar votimi presidencial, përderisa demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump po shpresojnë për fitore të mëdha në garën për Shtëpinë e Bardhë.

Votimi është hapur në orën 6:00 të mëngjesit dhe do të mbyllet në 9:00 të mbrëmjes .

Me të drejtë vote në New York janë regjistruar 5.8 milionë demokratë dhe 2.7 milion republikanë.

Comments
To Top