07,12,2023

Lirohet gruaja që ishte e mbyllur në banesë për vite të tëra

Must Read

grua-1-690x380

Më Rosenheim të Gjermanisë një grua 26 vjecare është liruar nga banesa, ku besohet të ketë qëndruar aty me vite të tëra e “burgosur” nga nëna e saj.

Gruaja e cila raportohet të jetë me aftësi të kufizuare mendore është në gjendje të vështirë, transmeton Klan Kosova.

Një zëdhënës i policisë ka thënë se ajo është dërguar menjëherë në një spital psikiatrik. Ajo u gjet rastësisht gjatë kryerjes së një urdhëri për dëbim.

Kur ata kërkuan për të hyrë në banesë, qiramarrësja 54 vjecare që besohet të jetë nëna e saj u hodh nga shkallët nën përpjekje për ta vrarë veten.

Ajo ka pësuar lëndime nga rrëzimi dhe është dërguar menjëherë në spital.

Vetëm pas këtij incidenti policët kishin hyrë brenda apartamentit dhe pasi thyen derën e mbyllur me celës e zbuluan këtë vajzën 26 vjecare.

“Ne besojmë që ajo ka jetuar e mbyllur për një kohë të gjatë, ndoshta për vite të tëra”, u shpreh zëdhënësi i policisë.

Një fqinj ka thënë se jeton në atë ndërtesë prej vitit 2003 mirëpo që kurrë nuk e kishte takuar 26 vjecaren.

epa05267064 The crime scene unit of the police in front of a house in Rosenheim, Germany, 19 April 2016. During a planned eviction, the owner of the apartment, a 54-year-old woman, fell on the stairway and was seriously injured. Upon entering the appartment, police discovered a neglected and locked-in as well as, according to current insight, mentally ill woman in the apartment of the 54-year-old. The woman is said to be the 26-year-old daughter of the apartment owner. Reports state the young woman may have been held years in the room. EPA/JOSEF REISNER

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img