Uncategorized

Erdogani mashtroi turqit kinse puçistët deshën ta rrëzonin aeroplanin e tij


Publikuar më:


Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi pas grusht shtetit të dështuar se i “shpëtoi vdekjes për çështje minutash”, sepse ai gjoja ishte nën kontrollin e puçistëve më një F-16.

Mediat turke publikuan raporte se aeroplani i Erdogan ishte nën shënjestrën e puçistëve dhe se atë e vërejti piloti i tij, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, radarët greke kanë monitoruar aeroplanin e Erdoganit ndër vite deri sa kryente uljen në Stamboll. Sipas informacionit të marrë nga SKAI Media Group i Greqisë, aeroplani i Erdoganit në asnjë kohë nuk u shoqërua me interceptorë ose në ndonjë aeroplan tjetër. /lajmi.net/

.

Comments
To Top