Uncategorized

Erdogan ende i frikësuar, thotë se mund të ketë sërish puç


Publikuar më:


Erdogani tha se edhe pas shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme,  mund të ketë përpjekje të re për grusht shtet, por kjo nuk do të jetë e lehtë sepse, siç tha ai, ” ne jemi më shumë vigjilent”, transmeton lajmi.net.

“Është mjaft e qartë se ka pasur boshllëqe të mëdha dhe të metat në aktivitetet tona të inteligjencës, nuk kam asnjë qëllim për të fshehur apo për ta mohuar atë” tha ai.

Erdogan ka shtuar se nëse do të jetë e nevojshme pas tre muajsh do të zgjatet gjendja e jashtëzakonshme.

Ai e konsideroi lëvizjen e imam, Fethullah Gylen,  si një “organizatë terroriste separatiste”, dhe tha se ishte ai që organizojë grusht shtetin.

“Ne do t’i luftojmë këta njerëz. Ata kanë infiltruar organizimin shtetëror të vendit dhe u rebeluan kundër shtetit”, tha Erdogan, duke e quajtur veprimin e së premtes së kaluar dicka “çnjerëzore dhe imorale”. /lajmi.net/

.

Comments
To Top