Uncategorized

Ekstradohet nga Anglia, do vuajë në Shqipëri dënimin e mbetur për vrasje


Publikuar më:


Ekstradimi i shtetasit shqiptar

Nga Zyra Kombëtare Interpol Tiranë u krye transferimi i të dënuarit Emirjan Hysaj, lindur në Shkodër dhe banues ne Koplik të Malësisë së Madhe.

Transferimi i këtij të dënuari u bë nga Anglia në Shqipëri pasi Ministria e Drejtësisë në Republikën e Shqiërisë ka miratuar transferimin e të dënuarit Emirjan Hysaj për të vuajtur pjesën e mbetur të dënimit të dhënë nga Gjykatat angleze.

“Ky shtetas është dënuar në Mbretërinë e Bashkuar për veprat penale “Vrasje me paramendim” dhe “Plagosje e rëndë me dashje” i dënuar me 21 vjet e 4 muaj burg nga të cilat ka vuajtur 8 vite dhe pjesën tjetër të mbetur do e kryej në institucionet e vuajtjes së dënimit në Republikën e Shqipërisë”.

Ky shtetas i’u dorëzua patrullës së Policisë së Burgjeve për dërgimin e tij në Institucionet e Vuajtjes së Dënimit për kryerjen e dënimit të mbetur 13 vite e 4 muaj burg .

The post Ekstradohet nga Anglia, do vuajë në Shqipëri dënimin e mbetur për vrasje appeared first on Lajminet.

Comments
To Top