Uncategorized

E falën tokën e shtetit, arrestohen dy vetë


Publikuar më:


arrestim, foto ilustrim

Bëhet fjalë për Bledar Koçiun, 36 vjeç, banues në lagjen “Loni Dhamo” të Lushnjes, me detyrë ish-regjistrues i Z.V.R.P.P Lushnje dhe Aben Lushin, 51 vjeç, banues në Kolonjë të Lushnjes, pronar i pikës turistike Ardenicë.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë dhënë në kundërshtim me ligjin një pronë shtetërore me sipërfaqe 6300 metër katror pyll, në të cilën është ndërtuar pikë turistike. /TopChannel

The post E falën tokën e shtetit, arrestohen dy vetë appeared first on Lajminet.

Comments
To Top