Uncategorized

Dy gra shqiptare rrihen ndërmjet vete në sy të fëmijëve (Video)


Publikuar më:


Ilustrim

Dy gra rreth të 40-tave janë përleshur në Laprakë, Tiranë për motive qesharake.

Njëra prej tyre i thotë fëmijës që nuk duhet të rrijë me vajzën e gruas tjetër. “Të shof edhe iher me kte un ty, e di ça të bëj pastaj,” i drejtohet vajzës. Më pas ato fillojnë të kapen me fjalë të rënda dhe të pista: “Mbylle gojën, idiote, ordinere femër. Ik mi ka*e!” Debati ka kaluar kufirin kur sherri filloi fizikisht. Madje një prej grave mori një shkop druri për të goditur.  Ato që na prekin më shumë janë ulërimat e fëmijëve që përpiqen të ndajnë prindërit që rrihen.

Tragjikia qëndron që fëmijët shikojnë këto skena nga prindërit të cilët duhet të jenë shembull i mirë për t’u ndjekur. Nëna në fjalë duke dashur të mbrojë fëmijën nga qëndrimi me persona që asaj nuk i pëlqejnë, jep një shembull akoma më negativ duke kaluar në dhunë verbale dhe fizike. Shpresojmë që raste të tilla të mos ndodhin më.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=FwCTzFNhc1k?feature=oembed&w=640&h=480]

The post Dy gra shqiptare rrihen ndërmjet vete në sy të fëmijëve (Video) appeared first on Lajminet.

Comments
To Top