Uncategorized

Daçiq kërkon vazhdimin e misionit të UNMIK-ut në Kosovë


Publikuar më:


Takimi i Daçiqit me përfaqësuesin e OKB-së

Ai ka thënë se është e rëndësishme që OKB të mos e ndryshoj dhe e zvogëloj prezencën e saj në Kosovë, thuhet në njoftim të ministrisë së jashtme serbe, transmeton lajmi.net.

Gjithashtu, Daçiq ka kërkuar nga përfaqësuesi i OKB-së që ta bëjë të mundur pjesëmarrjen e Serbisë në misione të paqes në mbarë botë. Në takim ishte prezent edhe shefi i misionit të UNMIK-ut, Zahir Tanin. /lajmi.net

The post Daçiq kërkon vazhdimin e misionit të UNMIK-ut në Kosovë appeared first on Lajminet.

Comments
To Top