Uncategorized

Çfarë po ndodhë? Ja si ua shpjegojnë ushtarët turk qytetarëve (Video)


Publikuar më:


Në rrjetet sociale u publikuan pamjet që tregojnë se si ushtari turke e paralajmëron një qytetarë të shkojë në shtëpi për shkak së është duke ndodhur një grusht shtetit, i cili është në progres e sipër.

Ushtria turke më herët ka thënë se mori kontrollin e vendit.

Forcat turke të sigurisë kanë mbyllur një pjesë të Urës së Bosforit dhe urën Fatih në Stamboll, po ashtu tashmë kanë marr nën kontroll edhe shumë pjesë të vendit dhe institucione të rëndësishme. /lajmi.net/

.

Comments
To Top