Sport

Camp Nou nderon Johan Cruyff


Publikuar më:


campnow

Camp Nou nderon Johan Cruyff Pëlqej0
Abonohuni për lajmet sportive me e-mail:

Që më herët pritej që Barcelona të nderonte Johan Cruyffin në ‘Camp Nou’.

E në fakt kështu ndodhi, pasi para fillimit të ndeshjes Barcelona-Real Madrid, tifozët shpalosën një koreografi ku shkruhej ‘Gracias Cruyff’, duke nderuar kështu legjendën holandeze, i cili shihet më meritori për stilin e lojës që aplikon Barcelona dhe për sukseset që kanë arritur pas viteve të 90’ta.

Më parë lojtarët, trajneri dhe stafi i klubit katalunas, kanë dhënë mesazhe të forta se do ta fitojnë këtë El Clasico për nder të legjendës holandeze i cili vdiq javën e kaluar. /Abeu.com

Comments
To Top