Sport

Barcelona zbret me këto fanella të veçanta në ‘El Clasico’, për nder të legjendës Johan Cruyff (Video)


Publikuar më:


Ce51xZtW4AAPLn3

Barcelona ka bërë gati disa fanela speciale për takimin ‘El Clasico’ ndaj Real Madridit.

Të shtunën Barcelona do ta luajë ndeshjen e parë që pas vdekjes së Johan Cruyff, dhe loja e famshme tiki-taka ishte zbuluar prej legjendës holandeze.

Dhe, këtë fundjavë, katalanasit do ta nderojnë Cruyffin në mënyrë të veçantë, me fanella që mbartin emrin e tij.

‘Gracies Johan’ (Faleminderit Johan) do të shkruhet në stadium, dhe poashtu në fanellat e futbollistëve të Barcelonës. /Gazeta Blic/

Comments
To Top