29,09,2023

Para ‘El Clasicos’, kjo është kërkesa e veçantë e Enriques për futbollistët e tij

Must Read

Ce91hqHWAAA2xVZ

Luis Enrique ka folur para përballjes Barcelona – Real Madrid në El Clasico të shtunën.

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka thënë se skuadra e Zidanes duhet të fitojë ndaj Real Madridit për nder të legjendës holandeze dhe të klubit spanjoll, Johan Cruyff, i cili u nda nga jeta javën e kaluar.

“Johan ka qenë lojtar dhe trajner i madh. Të gjithë rëndësinë e tij për këtë klub. Ai do të dëshironte që ne ta fitojmë ‘El Clasicon’ duke luajtur futboll të bukur. Një gjë të tillë do të tentojmë që ta bëjmë për nder të tij”, është shprehur Enrique.

“Në ndeshje të tilla duhet të jeni 100% i përgatitur. Unë kam luajtur vetë në ‘El Clasico’, është një ndeshje që të jep motiv shtesë dhe bëni gjithçka për të fituar”, tha më tej Enrique.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img