Uncategorized

Asgjësohen mbi 11 mijë bimë hashashi, arrestohet 4 kultivuesit


Publikuar më:


Bëhet e ditur se gjatë operacionit policor është bërë e mundur edhe arrestimi në flagrancë i 4 personave, të dyshuar si kultivuesit e kësaj sasie hashashi.

Sipas policisë, në pranga kanë përfunduar shtetasit Adriatik Begaj, 35 vjeç; Edmond Gjata, 38 vjeç; Ardian Dauti, 46 vjeç si dhe Asllan Zyba, 37 vjeç.

“Bimët narkotike janë asgjësuar në vend me anë të djegies, ndërsa materialet për procedurat e mëtejshme hetimore ndaj shtetasve të arrestuar i kanë kaluar Prokurorisë së Korçës”, thuhet në njoftimin e policisë.

.

Comments
To Top