Lajme

Anton Quni: Thaçi s’dërgoi kurrë lule në Koshare (VIDEO)


Publikuar më:


anton-quni-an-euml-tar-i-kryesis-euml-qendrore-t-euml-ldk-s-euml_hd

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe njëri prej figurave kyçe të betejës së Koshares, Anton Quni, ka deklaruar se nuk mund ta votonte për president Hashim Thaçin, kur e di se ai nuk kishte dërguar asnjëherë lule në Koshare, dhe nuk ka pranuar relevancen historike të kësaj beteje.

Në emisionin “Republika” me Dardan Gashin në Tribuna Channel, Quni ka folur rreth kësaj beteje dhe tentimit të bashkëluftëtarëve Thaçit për të marrë merita rreth betejës së Koshares.

Megjithatë ai ka shtuar se e respekton Thaçin dhe postin të cilin tash ai e ka.

Comments
To Top