25,05,2024

Shpend Ahmeti thërret Mbledhje urgjente të Kuvendit të Komunës!

Must Read

shpend-ahmeti-dardan-sejdi

 

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti e ka thirrur një mbledhje të jashtëzakonshme të Kuvendit të Komunës. Lajmi është bërë i ditur përmes një kumtese që kjo komunë ua ka dërguar mediave, raporton Gazeta Blic.

Në këtë mbledhje pritet të diskutohen tri pika të rendit të ditës.

Njoftimi i plotë:

Kryetari i Komunës, thërret mbledhjen urgjente  të Kuvendit të Komunës, e cila do të mbahet më 14.04.2016, dhe do të fillojë në orën 15:00.

Mbledhja do të mbahet në sallën e Kuvendit të Komunës së  Prishtinës.

Për mbledhje propozon këtë

REND TË DITËS:

  1. Caktimi i komisionit për përzgjedhjen e kryetarëve të Bashkësive lokale;

 

  1. Propozimvendimi për formimin e grupit punues për plotësimin dhe

ndryshimin e Rregullores për bashkësi lokale;

 

  1. Propozimvendimi për vazhdimin e afatit shtesë për lirimin e hapësirave për

AKP-në.

 

 

Ju ftojmë ta ndiqni!

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img