Uncategorized

10 fshatrat turistike në Shqipëri që duhen vizituar patjetër (Foto)


Publikuar më:


5

Specifikat dhe kriteret që janë marrë në konsideratë kanë qenë: natyra e bukur, ekosistemi, kulinaria dhe infrastruktura.

Vendin e parë e zuri Thethi, i cili ka tashmë një famë ndërkombëtare.

Ja lista e vendeve që duhen vizituar patjetër:

Theth (Park kombëtar – Shkoder)

Voskopoja (Korca)

Benja (Permet)

Lin (Pogradec)

Dragot (Tepelene)

Vuno (Vlore)

Valbona (Park kombëtar – Tropoja)

Kallmet (Lezhe)

Petrela (Tirane)

Belsh (Elbasan)

1 2 3

5 8 9

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

7 10

 

.

Comments
To Top