Sport

10 arsyet pse Barcelona ka dështuar këtë sezon (Foto)


Publikuar më:


barca

Barcelona po kalon në një ndër periudhat më të vështira për klubin.

Pas 3 humbjeve radhazi në La Liga dhe eliminimit nga Liga e Kampionëve, sezoni i Barcelonës është në rrezik për të dështuar krejtësisht.

Më poshtë Gazeta Blic e sjellë për ju një listë nga “Goal.com”, të 10 arsyeve pse Barcelona kapitulloi aq papritur.

Shikoni listën e plotë më poshtë. /Gazeta Blic/

1. Largimi i Xavit dhe Pedros

xavi1

2. Arda dhe Aleix Vidal nuk u adaptuan me ekipin

arda1

3. Dështimi i blerjes së Nolitos, duke mos pasur kështu zëvendësues për MSN-në

nolito

4. Problemet në mbrojtje

albes

5. Lëndimi i Rafinhas

rafinha1

6. Enrique nuk ka besim të mjaftueshëm te zëvendësuesit

mathiue

7. Nuk ka mjaftueshëm lojtarë të akademisë ‘La Masia’ në ekipin e parë

masia

8. MSN është e lodhur dhe jashtë formës

msn

9. Presidenti i klubit, Bartomeu, nuk ka bërë punë të mirë prapa skenave, me transferimet dhe sponzorët

bartomeu

10. Fajtor është edhe trajneri Enrique, i cili nuk ka gjetur një strategji për të zgjidhur problemet kur ekipi është në vështirësi dhe jo në rrugën e duhur

enrique

Comments
To Top