23,04,2024

ZYRTARE: Ronaldo – PSG, e konfirmojnë mediat në Spanjë

Must Read

ronaldo-psg

Të martën është publikuar një lajm senzacional në lidhje me të ardhmen e Ronaldos.

‘France Football’ publikoi një lajm bombastik, duke deklaruar se Ronaldo do të largohej nga Reali në drejtim të PSG.

Revista franceze më tej shtoi se Ronaldo ishte takuar me presidentin e PSG-së, Nasser Al-Khelaifi pesë herë kohëve të fundit, ndërsa takimi i tyre i fundit ishte javën që shkoi, transmeton Gazeta Blic.

Por, mediat në Spanjë kanë reaguar pas këtyre thashethemeve të publikuara nga ‘France Football’:

‘Mundo Deportivo’ pohon se Ronaldo nuk është takuar fare me Al Khelaifin në Paris javën që shkoi, dhe thotë se ka marrë këto informacione nga agjenti i Ronaldos, Jorge Mendes.

‘ABC’ ka shkuar edhe më tej, duke pohuar se Cristiano Ronaldo nuk e ka synim të largohet nga Reali para fundit të kontratës së tij, e cila vlen deri më 2018-tën.

Në anën tjetër, ‘El Confidencial’ ka zbuluar se Ronaldo është duke negociuar për një zgjatje të kontratës së tij me Realin, dhe se portugezi e dëshiron qëndrimin në ‘Santiago Bernabeu’ deri në vitin 2021. /Gazeta Blic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img