Uncategorized

​Baily: Falja masive pengesë në rrugën euro-atlantike të Maqedonisë


Publikuar më:


Jess Baily

 

Ambasadori amerikan ka thënë se falja masive nga Ivanov llogaritet si mosndëshkim.

“Falja masive mund të llogaritet si mosndëshkim dhe është njësoj sikurse pengesa për zgjedhje të besueshme dhe pengesa për rrugën euro-atlantike të vendit”, ka shkruan Baily.

Më tej ai thotë se e drejtë fundamentale e demokracisë janë protestat paqësore, e jo ato vandaliste dhe të dhunshme.

The post ​Baily: Falja masive pengesë në rrugën euro-atlantike të Maqedonisë appeared first on Lajminet.

Comments
To Top