Sport

ZYRTARE: Në ndeshjen Dortmund – Legia thyhet rekordi më i madh i Ligës së Kampionëve


Publikuar më:


Dortmundi shënoi fitore 8:4 ndaj Legias në xhiron e pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Kjo ndeshje ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve, si ndeshja me më së shumti gola të shënuar, gjithsejtë 12.

Ndeshja me më së shumti gola, ka qenë ajo mes Monakos dhe Deportivos e vitit 2003, që kishte përfunduar 8:3 në të mirë të skuadrës franceze, shkruan lajmi.net.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top