Sport

Zyrtare: Hazard vendos për të ardhmen e tij


Publikuar më:


hazard-1

Eden Hazard duket se ka vendosur për të ardhmen.

Mesfushori i Chelseat, Eden Hazard, ka folur rreth vendimit për të ardhmen e tij.

Ylli belg së fundmi është lidhur me një kalim te gjiganti spanjoll Real Madrid, madje ishin shtuar edhe thashethemet se ishte arritur një marrëveshje mes klubit madrilen dhe futbollistit, transmeton Gazeta Blic.

Belgu shënoi dy gola në ndeshjen e fundit të cilën Chelsea e zhvilloi të shtunën në ligë ndaj Bournemouth, duke realizuar kështu golin e parë sezonal në Premier Ligë.

Pas ndeshjes, Hazard foli për vendimin e tij për ‘Chelsea TV’, ku a i u shpreh i bindur për të ardhmen.

Hazard dukej tejet i buzëqeshur gjatë kësaj interviste, që lë të kuptohet se 25-vjeçari është i kënaqur me klubin nga ‘Stamford Bridge’.

Mesfushori riafirmoi se e dëshiron qëndrimin te klubi, duke shtuar se “Kemi ende gjëra të mëdha për të arritur së bashku”. /Gazeta Blic/

https://www.youtube.com/watch?v=qZk0jzFKA_4

Comments
To Top