Sport

Zyrtare: Fury i jep edhe një mundësi Klitschkos


Publikuar më:


llitqka-780x439

Do të kemi edhe një takim të titanëve të boksit për tre tituj WBA, WBO dhe IBF.

Në kategorinë e peshave të rënda do të ballafaqohen sërish Tyson Fury dhe Wladimir Klitschko.

Kësaj radhe meçi do të zhvillohet në qytetin britanik të Mançesterit, përkatësisht planifikohet të mbahet në stadiumin legjendar të Old Traffordit, ndërsa do të mbahet më 9 korrik.

Kujtojmë se në muajin nëntor të vitit të kaluar të zhvilluar muaj më parë ka triumfuar britan

Comments
To Top