Sport

Zbulohet kush e hodhi topin e dytë, në takimin Atletico – Malaga (Video)


Publikuar më:


simeone3

Në takimin Atletico – Malaga të shtunën pati një incident të çuditshëm.

Diego Simeone në fundjavë u ndëshkua nga gjyqtari dhe u detyrua ta përcjellë takimin nga tribuna, pasi që mendohej se ai hodhi një tjetër top në fushë, gjatë një kundërsulmi të kundërshtarit.

Por, me sa duket trajneri i Atleticos, Diego Simeone, nuk është fajtori për këtë incident, pasi nuk ishte ai i cili hodhi topin e dytë në fushë.

Përkundër faktit se topin nuk e hodhi ai vetë, pamjet nga televizionet spanjolle shfaqin Simeonen duke e udhëzuar djaloshin e topave që ta bëjë këtë veprim, në mënyrë që të ndalohet ndeshja.

Shikoni pamjet më poshtë. /Gazeta Blic/

Comments
To Top