Sport

Xhemaili i ngazëllyer me fitoren kundër Interit


Publikuar më:


2-xhemaili_1179

Mesfushori i Genoas, Blerim Xhemaili, ka thënë se është shumë i lumtur me fitoren dhe paraqitjen e skuadrës së tij kundër Interit.

Genoa mbrëmë mundi Interin, me rezultat 1-0, në javën e 34-të të Serisë A. Xhemaili thotë se skuadra e tij cilësi të mëdha.

“Kemi treguar lojë të mirë dhe cilësore. Ky ekip ka shumë cilësi dhe është një ekip i madh”, ka thënë Xhemaili.

Ai thotë se është i përqendruar tek Genoa dhe për Evropianin 2016. “Në fund të sezonit do të kthehem në Galatasaray e pastaj do të shohim. Tani jam duke menduar vetëm për Genoan dhe Kampionatin Evropian”, tha ai.

Xhemaili po luan tek skuadra italiane në formë huazimi nga klubi turk, Galatasaray.

 

Comments
To Top