Sport

Wenger: Ky ekipi është favorit në Euro 2016


Publikuar më:


wenger...

Arsene Wenger, menaxheri i Arsenalit, mendon se Anglia është favorite për ta fituar Euro 2016

Menaxheri i Arsenalit, Arsen Wengerit ka mbetur i impresionuar nga përfaqësuesja e Anglisë. Francezi mendon se ekipi drejtuar nga Roy Hodgson është favorite për ta fituar Euro 2016

“Unë kam qenë i impresionuar nga fitorja e Anglisë ndaj Gjermanisë”, ka deklaruar strategu francezi.

“Unë kam qenë pak i kujdesshëm kur kam përmendur favoritet si: Gjermania, Franca dhe Spanja me Anglinë pas, por tani ata janë në krye të listës”, ka theksuar ai.

Por, si kandidat serioz për Euro e sheh edhe Francës, por mendo se çyshtja Karim Benzema mund t’i paralizoj.

Comments
To Top